Główna Grań Tatr w stylu alpejskim

Główna Grań Tatr w stylu alpejskim

Główna Grań Tatr w stylu alpejskim

Z dużą przyjemnością mogę donieść o szczególnym przejściu Głównej Grani Tatr, którego dokonał Tadeusz Grzegorzewski w dniach 25.08-1.09.2016 roku. Nie piszę o rekordzie, bo tych jest nadmiar, lecz zwracam uwagę na styl przejścia, bowiem dopiero on staje się właściwym punktem odniesienia dla kolejnych powtórzeń i dla nowych 'rekordów'.

Jakkolwiek nie darzę Tadka wielką sympatią, to ucieszyłem się z tego, w jaki sposób pokonał on Grań Główną, gdyż do takich przejść tęsknił Włodek Cywiński, i na takie przejścia czekały od lat coraz ciaśniejsze Tatry. Trzeba zaznaczyć, że całą grań przeszedł w jednych butach, nie zostawił na niej ani jednej rzeczy, cały sprzęt wspinaczkowy został przeniesiony przez Tadka od początku do końca tej „najdłuższej drogi wspinaczkowej”, oraz że nie zaglądał on do żadnego schroniska. Towarzyszący mu przez trzy dni Grzegorz Folta niczego nie donosił, a miał jedynie prowiant dla siebie.

Cieszę się także z tego, że to Tatry Przejścia mogą zamieścić szczegóły przejścia, które jest rzeczywistym wydarzeniem, a które „uszło” uwadze rekordzistom tatrzańskich informacji, czy też celowo nie zostało przez nich zauważane, zgodnie z zasadą 'co nie nagłośnione, to się nie wydarzyło'. Mam nadzieję, że tak jak to wyjątkowe przejście Tadeusza będzie inspirowało graniowych purystów, tak Tatry Przejścia będą wyznacznikiem rzetelności i dbałości o jakość artykułów na temat Tatr i taternictwa.

Adam Śmiałkowski


Główna Grań Tatr

25.08-01.09.2016

Moim założeniem było przejście Głównej Grani Tatr w stylu alpejskim: bez składów, bez wsparcia w postaci dostaw jedzenia, butów czy ubrań, bez korzystania ze schronisk czy też kolejek, bez pozostawiania ekwipunku po drodze. Wróciłem z tym, z czym wyruszyłem. Sprzęt – zarówno biwakowy, jak i wspinaczkowy – niosłem ze sobą od Przełęczy Zdziarskiej do Huciańskiej. W efekcie plecak na starcie ważył 17 kg. Ponieważ znałem dobrze Grań i czułem się dobrze przygotowany kondycyjnie, planowałem przejść ją w siedem dni i na tyle też dni zabrałem ze sobą prowiantu (plus na jeden dzień ewentualnego przeczekiwania niepogody).

Od samego początku miałem zamiar przejść GGT z partnerem. Niestety, nie znalazłem nikogo na całą Grań. Przez pierwsze półtora dnia miał towarzyszyć mi kolega, który jednak w ostatnim momencie zrezygnował z przyczyn rodzinnych. Wyruszyłem więc sam z całym sprzętem wspinaczkowym dla dwóch. Drugiego dnia, na Śnieżnej Przełęczy, spotkałem wycofujący się z Grani zespół Czechów. Jeden z nich dołączył do mnie, dzięki czemu grań Śnieżnych Czub mogłem przejść z asekuracją lotną. Przez kolejne trzy dni moim partnerem był Grzegorz Folta. Z Grześkiem przeszliśmy odcinek od Białej Ławki do Hińczowej Przełęczy. Resztę Grani pokonałem już samotnie.

Dodatkowym założeniem było przejście Grani według przewodnika Włodka Cywińskiego, który napisał w 2013 r., że to, co było uznawane za GGT w latach 60. nie może być uznawane za GGT dzisiaj.

Wielkie podziękowania dla Grzegorza Folty, który – pomimo otrzymania już pierwszej nocy informacji w zasadzie zmuszającej go do powrotu – dbając o moje bezpieczeństwo, nie pozostawił mnie samego i dotrzymał słowa, towarzysząc mi na Grani przez trzy dni. Razem przeżyliśmy burzę pod Mięguszowieckim Szczytem Wielkim i z żalem rozstaliśmy się na Hińczowej Przełęczy. Wielkie dzięki Partnerze!

Tadek Grzegorzewski


Szczegóły przejścia

Zjazdy:

  • Z najwyższej Śnieżnej Czuby na Wyżnią Śnieżną Przełęcz
  • Z Wielkiej Zbójnickiej Turni na Wyżnią Zbójnicką Szczerbinę
  • Ze stanowiska ponad Przełęczą w Ostrym od strony Ostrego Kopiniaka
  • Z Małej Śnieżnej Kopy na Zachodnie Żelazne Wrota
  • Ze Żłobistej Turni na Wyżnią Żłobistą Ławkę
  • Z Ganku na Pośrednią Gankową Przełączkę
  • Ze Wschodniej Rumanowej Czuby na Pośrednią Rumanową Przełęcz
  • Z Zachodniej Turni nad Żabią Przełęczą na Żabi Balkon
  • Z Żabiego Balkonu na Żabią Przełęcz
  • Z Żabiego Konia na Wyżnią Żabią Przełęcz
  • Z Hińczowej Turni na stronę Czarnostawiańskiej Przełęczy [Dodane: 13.09.2016]
  • Z Kopy nad Wrotami na Wrota Chałubińskiego

Odcinki z asekuracją:

  • Ze Śnieżnej Przełęczy granią Śnieżnych Czub
  • Z Siodełka Hunsdorferów przez Ostry Szczyt do stanowiska nad Przełączą w Ostrym
  • Z Zawracika Rówienkowego na Krzesany Róg
  • Z Rówienkowej Przełęczy na Rówienkową Turnię
  • Z Dzikiej Przełęczy na Pośrednią Dziką Przełęcz
  • Z Dzikiej Szczerbiny na Dziką Turnię
  • Z Wyżniej Zmarzłej Przełączki na Małą Wysoką
  • Z Niżniej Śnieżnej Ławki na Małą Śnieżną Kopę
  • Z Wyżniej Żłobistej Ławki przez Żłobisty Szczyt, Żłobiste Czuby na Wyżnią Żłobistą Przełączkę
  • Z Pośredniej Gankowej Przełączki na Mały Ganek
  • Ze Wschodniej Rumanowej Przełęczy przez Rumanowe Czuby na Zachodnią Rumanową Przełęcz (wraz z uskokiem od strony Wysokiej)
  • Z Żabiej Przełęczy na Żabiego Konia
  • Z Platformy nad Igłami przez Mięguszowiecką Przełęcz Wyżnią na Mięguszowiecką Basztę

Noclegi:

  • Białe Stawy
  • Strzeleckie Pola
  • Wyżnia Batyżowiecka Rówień
  • Waga
  • Zadnia Galeria Cubryńska
  • Dolina Pięciu Stawów Polskich (Wole Oko)
  • Niska Przełęcz

Zejścia po wodę:

  • Białe Stawy (zejście z Przełęczy pod Kopą)
  • Strzeleckie Pola (zejście z Białej Ławki)
  • Zmarzły Staw pod Polskim Grzebieniem (zejście z Polskiego Grzebienia)
  • Wyżnia Batyżowiecka Rówień (zejście ze Wschodniej Batyżowieckiej Przełęczy)
  • Żabie Stawy Mięguszowieckie (zejście z Wagi)
  • Zadnia Galeria Cubryńska (zejście z Hińczowej Przełęczy)
  • Wole Oko w Dolinie Pięciu Stawów Polskich (zejście z Gładkiej Przełęczy)
  • Tomanowe Stawki (zejście z Tomanowej Przełęczy)
  • Wyżni Jamnicki Staw (zejście z Jamnickiej Przełęczy)

Sprzęt:

  • lina 30 metrów 7,8 mm
  • repsznur 30 metrów 4 mm
  • 4 camaloty (0,3-0,75)
  • 3 kości
  • 2 ekspresy
  • 5 pętli
  • 4 karabinki zakręcane
  • 6 karabinków zwykłych

Dzień 1 (25.08.2016) – 6 godzin:

    1. Na Zdziarskiej Przełęczy

  • Zdziarska Przełęcz – 14:40
  • Podspadzkie Siodło
  • Błotne Siodło
  • Stara Jaworzynka
  • Stare Siodło
  • Wyżni Hawrani Zwornik
  • Hawrań – 17:40
  • Strzystarska Przełęcz
  • Płaczliwa Kopka
  • Płaczliwa Przehyba
  • Płaczliwa Skała – 18:50
  • Szeroka Przełęcz Bielska
  • Szalony Wierch – 20:10
  • Szalony Przechód
  • Szalona Kazalnica
  • Przełęcz pod Kopą Bielską – 20:30

Dzień 2 (26.08.2016) – 13 godzin:

  • Przełęcz pod Kopą Bielską - 6:10
  • Mała Bielska Kopka
  • Pośrednia Przełęcz pod Kopą
  • Koperszadzki Zwornik
  • Koperszadzka Czuba
  • Koperszadzki Przechód
  • Biała Kopa
  • Niżnia Biała Przełączka
  • Biały Grzebień
  • Pośrednia Biała Przełączka
  • Biała Czuba
  • Wyżnia Biała Przełączka
  • Biały Kopiniak
  • Biały Karbik
  • Jagnięcy Szczyt – 7:40
  • Wyżni Jagnięcy Karb
  • Wielki Jagnięcy Kopiniak
  • Kołowy Przechód
  • Kołowa Przełęcz – 8:05
  • Czerwona Szczerbina
  • Czerwona Turnia – 8:50
  • Modra Ławka
  • Modra Turnia – 9:10
  • Kołowa Szczerbina
  • Skrajna Kołowa Czubka
  • Skrajne Kołowe Wrótka
  • Pośrednia Kołowa Czubka
  • Pośrednie Kołowe Wrótka
  • Zadnia Kołowa Czubka
  • Zadnie Kołowe Wrótka
  • Kołowy Szczyt – 9:40
  • Przełączka za Kołową Kopką
  • Kołowa Kopka
  • Czarny Przechód
  • Czarne Czuby – 10:05
  • Czarna Przełęcz
  • Czarny Kopiniak – 10:35
  • Czarny Karb
  • Czarny Grzebień
  • Wyżni Czarny Karb
  • Czarny Szczyt – 11:00
  • Papirusowa Przełączka
  • Wielka Papirusowa Turnia – 11:20
  • Pośrednia Papirusowa Przełączka
  • Pośrednia Papirusowa Turnia – 11:35
  • Mała Papirusowa Przełączka
  • Mała Papirusowa Turnia – 11:45
  • Przełęcz Stolarczyka – 11:55
  • Wyżni Barani Zwornik – 12:30
  • Pośrednia Barania Ławka
  • Barani Kopiniak
  • Niżnia Barania Ławka
  • Niżni Barani Zwornik – 13:05
  • Wyżnie Baranie Wrótka
  • Barani Kopiniaczek
  • Pośrednie Baranie Wrótka
  • Baranie Czuby (E)
  • Śnieżna Przełęcz – 13:55
  • Śnieżny Mniszek
  • Śnieżne Wrótka
  • Śnieżne Czuby – 14:30
  • Wyżnia Śnieżna Przełęcz
  • Śnieżny Zwornik
  • Śnieżny Karb
  • Wyżni Śnieżny Karb
  • Śnieżny Szczyt – 15:45
  • Wyżnia Lodowa Przełęcz
  • Lodowy Zwornik
  • Ramię Lodowego
  • Lodowy Koń
  • Koński Karbik
  • Koński Ząb
  • Siodełko za Końskim Zębem
  • Lodowy Szczyt – 16:35
  • Wyżnia Lodowa Szczerbina
  • Lodowe Czuby
  • Lodowa Szczerbina
  • Lodowa Kopa
  • Lodowy Karbik
  • Mała Lodowa Kopa
  • Lodowa Przełęcz
  • Harnaskie Czuby
  • Niżnia Harnaska Szczerbina
  • Harnaskie Zęby
  • Wyżnia Harnaska Szczerbina
  • Harnaska Turnia – 18:00
  • Harnaska Ławka
  • Harnaski Kopiniak
  • Harnaskie Wrótka
  • Harnaski Zwornik
  • Harnaski Karbik
  • Mały Lodowy Szczyt – 18:15
  • Wyżnia Zbójnicka Ławka
  • Niżnia Zbójnicka Ławka
  • Wielka Zbójnicka Turnia – 18:40
  • Wyżnia Zbójnicka Szczerbina
  • Pośrednia Zbójnicka Turnia – 18:55
  • Niżnia Zbójnicka Szczerbina
  • Mała Zbójnicka Turnia – 19:05
  • Zbójnickie Wrótka
  • Zbójnicki Kopiniak
  • Biała Ławka – 19:20

Dzień 3 (27.08.2016) – 14 godzin:

    2. Pod Małą Wysoką

  • Biała Ławka – 6:30
  • Czarne Chłopki
  • Siodełko Hunsdorferów
  • Ząb Englischa
  • Siodełko Englischa
  • Ząb Jurzycy
  • Siodełko Jurzycy
  • Ostry Szczyt – 7:05
  • Siodełko Chmielowskiego
  • Ostry Kopiniak
  • Przełęcz w Ostrym
  • Mały Ostry Szczyt
  • Ostre Wrótka
  • Ostre Czuby
  • Jaworowa Przełęcz – 8:00-8:15
  • Siwe Czuby
  • Siwe Wrótka
  • Jaworowy Szczyt – 8:50-9.00
  • Jaworowa Szczerbina
  • Pośredni Jaworowy Szczyt
  • Rozdziele
  • Mały Jaworowy Szczyt – 10:00
  • Zawracik Rówienkowy – 10:20
  • Krzesany Róg – 11:00
  • Rówienkowa Przełęcz – 11:15
  • Rówienkowa Turnia – 11:30
  • Rówienkowa Szczerbina
  • Rówienkowy Ząb
  • Graniasta Przełęcz
  • Graniasta Turnia
  • Złotnikowe Wrótka
  • Złotnikowa Czuba
  • Świstowa Przełęcz
  • Złotnikowa Kopa
  • Złotnikowa Ławka
  • Mały Świstowy Szczyt
  • Świstowy Zawracik
  • Pośredni Świstowy Szczyt
  • Świstowa Szczerbina
  • Wielki Świstowy Szczyt – 12:45
  • Dzika Przełęcz
  • Czerwony Mnich
  • Dzika Ławka
  • Czarny Mnich
  • Pośrednia Dzika Przełęcz
  • Dzika Czuba
  • Wyżnia Dzika Przełęcz
  • Dzika Turnia (N) – 14:40
  • Dzika Szczerbina
  • Dzika Turnia (S)
  • Wyżnia Rohatka
  • Turnia nad Rohatką
  • Rohatka – 14:55
  • Mała Zmarzła Turniczka
  • Niżnia Zmarzła Szczerbina
  • Pośrednia Zmarzła Turniczka
  • Pośrednia Zmarzła Szczerbina
  • Wielka Zmarzła Turniczka
  • Wyżnia Zmarzła Szczerbina
  • Mała Wysoka – 15:45
  • Polski Grzebień – 16:10-16:50 (przerwa)
  • Zmarzła Kopa
  • Niżnia Wielicka Ławka
  • Mały Wielicki Szczyt
  • Wyżnia Wielicka Ławka
  • Wielicki Szczyt – 17:20
  • Wielicka Przełęcz – 17:30
  • Litworowy Zwornik
  • Wyżnia Litworowa Przełęcz
  • Litworowy Szczyt – 17:55
  • Litworowa Przełęcz
  • Wielicka Turniczka
  • Niżnia Łuczywniańska Szczerbina
  • Niżnia Wysoka Gierlachowska
  • Wyżnia Łuczywniańska Szczerbina
  • Gerlachowska Turniczka
  • Niżnia Gerlachowska Przełączka
  • Wyżnia Wysoka Gierlachowska
  • Pośrednia Gerlachowska Przełączka
  • Gerlachowska Kopa
  • Wyżnia Gerlachowska Przełączka
  • Lawinowy Szczyt
  • Niżnia Jurgowska Szczerbina
  • Jurgowskie Czuby
  • Wyżnia Jurgowska Szczerbina
  • Zadni Gierlach – 19:30
  • Wschodnia Batyżowiecka Przełęcz – 20:20

Dzień 4 (28.08.2016) – 14 godzin:

    3. Za Batyżowieckim Szczytem

  • Wschodnia Batyżowiecka Przełęcz– 7:05
  • Batyżowieckie Czuby
  • Zachodnia Batyżowiecka Przełęcz – 7:20
  • Batyżowiecki Szczyt – 7:40
  • Wyżnia Batyżowiecka Szczerbina
  • Mały Batyżowiecki Szczyt
  • Batyżowiecka Igła
  • Pośrednia Batyżowiecka Szczerbina
  • Batyżowiecka Kopa
  • Niżnia Batyżowiecka Szczerbina
  • Batyżowiecka Turniczka
  • Kacza Przełęcz
  • Kacze Czuby
  • Corso
  • Kacze Wrótka
  • Kaczy Szczyt – 8:45
  • Jurgowska Przełęcz
  • Jurgowskie Wrótka
  • Zmarzły Szczyt – 9:45
  • Rumiska Przełaczka – 10:10
  • Wschodni Żelazny Szczyt
  • Wschodnie Żelazne Wrota – 11:00
  • Hruba Śnieżna Kopa – 11:15
  • Wyżnia Śnieżna Ławka
  • Pośrednia Śnieżna Kopa – 11:25
  • Niżnia Śnieżna Ławka
  • Mała Śnieżna Kopa
  • Zachodnie Żelazne Wrota – 12:35
  • Zachodni Żelazny Szczyt – 12:50
  • Niżnia Żłobista Przełączka
  • Żłobista Kopka
  • Pośrednia Żłobista Przełączka
  • Żłobista Kopa
  • Niżnia Żłobista Ławka
  • Żłobista Turnia
  • Wyżnia Żłobista Ławka
  • Żłobisty Szczyt – 13:50
  • Żłobiste Wrótka
  • Żłobiste Czuby
  • Wyżnia Żłobista Przełączka
  • Rumanowy Szczyt – 15:10
  • Gankowa Przełęcz
  • Ganek – 15:45
  • Pośrednia Gankowa Przełączka
  • Pośredni Ganek
  • Mała Gankowa Przełączka
  • Mały Ganek – 17:15
  • Bartkowa Przełączka
  • Wschodnia Rumanowa Przełęcz – 17:45
  • Wschodnia Rumanowa Czuba
  • Pośrednia Rumanowa Przełęcz
  • Zachodnia Rumanowa Czuba
  • Zachodnia Rumanowa Przełęcz
  • Wysoka (wierzch. SE)
  • Przełączka w Wysokiej
  • Wysoka – 19:30
  • Siodło nad Pazdurami
  • Wyżni Pazdur
  • Przełęcz pod Wysoką
  • Ciężki Szczyt – 20:00
  • Waga – 21:00

Dzień 5 (29.08.2016) – 12 godzin:

    4. Na Żlobistych Czubach

  • Waga – 6:20
  • Rysy – 6:50
  • Wschodnia Turnia nad Żabią Przełęczą
  • Pośrednia Turnia nad Żabią Przełęczą
  • Zachodnia Turnia nad Żabią Przełęczą
  • Żabia Przełęcz – 8:00
  • Żabi Koń – 8:30
  • Żabia Turnia Mięguszowiecka – 9:15
  • Żabia Przełęcz Mięguszowiecka
  • Wołowa Turnia
  • Wielka Wołowa Szczerbina
  • Rogata Turniczka
  • Wielka Rogata Szczerbina
  • Wołowy Przechód
  • Wschodni Wołowy Róg
  • Mała Wołowa Szczerbina – 10:15
  • Zachodni Wołowy Róg
  • Wołowa Przehyba
  • Hińczowy Zwornik
  • Hińczowa Przehyba
  • Hińczowa Turniczka
  • Hińczowa Szczerbina
  • Hińczowa Turnia – 10:30
  • Czarnostawiańska Przełęcz
  • Mięguszowiecki Szczyt Czarny
  • Chłopek – 11:25
  • Przełęcz pod Chłopkiem – 11:40
  • Mięguszowiecki Szczyt Pośredni
  • Szczerbina nad Igłami
  • Cienka Igła
  • Szerbina między Igłami
  • Igła Milówki
  • Mięguszowiecka Przełęcz Wyżnia
  • Mięguszowiecka Baszta – 13:20
  • Mięguszowiecka Szczerbinka
  • Mięguszowiecki Szczyt Wielki (E)
  • Mięguszowiecka Szczerba
  • Mięguszowiecki Szczyt Wielki – 14:30
  • Hińczowa Przełęcz – 16:45
  • Cubryński Zwornik – 17:00
  • Cubryna – 17:20
  • Zadnia Galeria Cubryńska – 18:10

Dzień 6 (30.08.2016) – 4 godziny:

    5. Pod Mięguszowieckim Szczytem Wielkim

  • Przełączka pod Zadnim Mnichem – 13:00
  • Zadni Mnich – 13:20
  • Ciemnosmreczyńska Przełączka
  • Ciemnosmreczyńska Turnia
  • Przełęcz nad Wrotami
  • Turniczka Chałubińskiego
  • Szczerbina nad Wrotami
  • Kopa nad Wrotami
  • Wrota Chałubińskiego – 14:30
  • Głaźna Czuba
  • Głaźne Wrótka
  • Dziurawa Czuba
  • Niżnie Szpiglasowe Wrótka
  • Szpiglasowy Wierch – 15:20
  • Wyżnia Liptowska Ławka
  • Wyżni Kostur
  • Niżnia Liptowska Ławka
  • Niżni Kostur
  • Czarna Ławka
  • Czarna Kotelnica
  • Niżnia Czarna Ławka
  • Mała Kotelnica
  • Niżnia Kotelnicowa Ławka
  • Pośrednia Kotelnica
  • Pośrednia Kotelnicowa Ławka
  • Wielka Kotelnica
  • Wyżnia Kotelnicowa Ławka
  • Gładka Kotelnica
  • Gładka Ławka
  • Gładki Wierch
  • Gładka Przełęcz – 17:00

Dzień 7 (31.08.2016) – 16 godzin:

  • Gładka Przełęcz – 7:00
  • Walentkowy Wierch – 7:30
  • Walentkowa Przełęcz
  • Świnica – 8:50
  • Świnicka Przełęcz
  • Pośrednia Turnia – 9:35
  • Skrajna Przełęcz
  • Skrajna Turnia – 9:45
  • Liliowe – 9:55
  • Liliowa Kopka
  • Wyżnie Liliowe
  • Beskid
  • Sucha Przełęcz
  • Kasprowy Wierch – 10:20
  • Goryczkowa Przełęcz nad Zakosy
  • Pośredni Goryczkowy – 10:45
  • Goryczkowa Przełęcz Świńska
  • Goryczkowa Czuba – 11:15
  • Wyżni Kondracki Karb
  • Wielka Sucha Czuba
  • Pośredni Kondracki Karb
  • Pośrednia Sucha Czuba – 11:35
  • Niżni Kondracki Karb
  • Sucha Przełęcz Kondracka
  • Suchy Wierch Kondracki
  • Przełęcz pod Kopą Kondracką
  • Kopa Kondracka – 12:40
  • Małołącka Przełęcz
  • Małołączniak – 13:05
  • Litworowa Przełęcz
  • Krzesanica – 13:25
  • Mułowa Przełęcz
  • Ciemniak – 13:35
  • Mała Przełączka
  • Głaziasta Turnia
  • Tomanowa Przełęcz – 14:30-15:45
  • Suchy Wierch Tomanowy
  • Tomanowy Wierch Polski – 16:25
  • Tomanowa Kopa
  • Smreczyńska Przełęcz
  • Smreczyński Wierch (NE) – 17:30
  • Smreczyński Wierch (SW) – 17:40
  • Hlińska Przełęcz
  • Kamienista (zwornik) – 18:30
  • Pyszniańska Przełęcz – 18:55
  • Błyszcz – 20:00
  • Bystry Karb
  • Liliowy Karb
  • Siwy Zwornik
  • Gaborowa Przełęcz
  • Starorobociański Wierch – 21:10
  • Starorobociańska Przełęcz
  • Kończysty Wierch – 21:50
  • Jarząbcza Przełęcz
  • Jarząbczy Wierch – 22:30
  • Niska Przełęcz – 23:00

Dzień 8 (01.09.2016) – 10 godzin 45 minut:

  • Niska Przełęcz – 6:00
  • Łopata – 6:30
  • Dziurawa Przełęcz
  • Wołowiec – 7:00
  • Jamnicka Przełęcz – 7:15-7:50
  • Rohacka Szczerbina
  • Rohacz Ostry – 8:10
  • Rohacka Przełęcz
  • Rohacz Płaczliwy – 8:35
  • Smutna Przełęcz
  • Smutna Turniczka
  • Wielka Kopa Rohacka
  • Drobna Kopa Rohacka
  • Szeroka Kopa Rohacka – 9:45
  • Hruba Przehyba
  • Hruba Kopa Rohacka
  • Przełęcz nad Zawratami
  • Igła w Banówce – 10:05
  • Banówka – 10:25
  • Banikowska Przełęcz
  • Pachoł
  • Spalona Przełęcz
  • Spalona
  • Przełęcz pod Dzwonem
  • Salatyńska Kopa
  • Zadnia Salatyńska Przełęcz
  • Mały Salatyn
  • Wyżnia Salatyńska Przełęcz
  • Salatyn Wielki – 12:20
  • Salatyńska Przełęcz
  • Brestowa – 13:00
  • Mała Brestowa
  • Zuberski Wierch
  • Palenica Jałowiecka
  • Siwy Wierch – 14:10
  • Rzędowe Skały
  • Biała Przełęcz
  • Biała Skała – 15:20
  • Biały Przechód
  • Południca – 15:45
  • Wyżnia Huciańska Przełęcz – 16:15
  • Huciański Beskid
  • Pośrednia Huciańska Przełęcz
  • Huciańska Grapa
  • Huciańska Przełęcz – 16:45

6. Na Huciańskiej Przełęczy

Pominięte:

  • Długi Wierch
  • Mały Przysłop
  • Hawrani Nos
  • Zadnia Płaczliwa Kazalnica
  • Mały Jagnięcy Kopiniak
  • Baranie Czuby (W)
  • Zbójnicki Ząb
  • Targana Turnia
  • Bartkowa Turniczka
  • Kopa nad Wagą
  • Rogata Grań
  • Mały Wołowy Róg
  • Mięguszowiecka Turniczka
  • Szpiglasowa Turniczka
  • Szpiglasowy Ząb
  • Szpiglasowa Czuba
  • Świnica (wierzchołek NW)
  • Mała Sucha Czuba
  • Liliowe Turnie
  • Rohacz Siuty
  • Gankowa Kopa w Skrzyniarkach
  • Dzwon
  • Siwa Kopa
  • Janosikowa Skała
  • Jaworzyńska Kopa

Zdjęcia:

  • 1. i 6. Róża Paszkowska
  • 2. Igor Marhevski
  • 3. Piotr Zieliński
  • 4. i 5.Tadeusz Grzegorzewski

Korekta merytoryczna sprawozdania: Grzegorz Folta