Ogłoszenie

W związku z coraz częstszym stwierdzaniem naruszania praw autorskich i zamieszczaniem materiałów ze strony Tatr Przejścia bez podawania źródła ich pochodzenia, proszę przy wszelkich publikacjach umieszczać adnotację, skąd wykorzystywane informacje zostały zaczerpnięte.

Undefined

Przejście w Tatrach

What do we know about the exploration of new climbing routes in the Tatras? Do we even know about the majority of climbs that are taking place? Can we create a clear picture of alpinism in the Tatras today? Do we know how many people are climbing and what their routes are?

English

Przejście w Tatrach

 

Declaration of Support for the 'Tatry przejścia' Initiative

We the undersigned declare support for the aims of the 'Tatry Przejścia” initiative, which are as follows:

English

O tym co pisać a czego nie, czyli o sukcesach TPN na niwie taterniczej

W związku z niezrozumiałą polityką TPN, po przykrych doświadczeniach z cenzurowaniem tekstów, już po ostatecznej akceptacji przez autora, podjąłem decyzję o rezygnacji z pisania podsumowań sezonów taternickich dla kwartalnika 'TATRY'. Chcąc uniknąć sytuacji z lata 2016, gdy bez mojej wiedzy skrócono tekst podsumowania o akapity dotyczące przejść Głównej Grani Tatr, poprosiłem redakcję kwartalnika o mailowe zapewnienie mnie, iż w moim aktualnym podsumowaniu nie dojdzie ponownie do tak niecnego procederu:

Undefined

Główna Grań Tatr w stylu alpejskim

Główna Grań Tatr w stylu alpejskim

Z dużą przyjemnością mogę donieść o szczególnym przejściu Głównej Grani Tatr, którego dokonał Tadeusz Grzegorzewski w dniach 25.08-1.09.2016 roku. Nie piszę o rekordzie, bo tych jest nadmiar, lecz zwracam uwagę na styl przejścia, bowiem dopiero on staje się właściwym punktem odniesienia dla kolejnych powtórzeń i dla nowych 'rekordów'.

Undefined

Wspinaczka w Tatrach Wysokich - wskazówki, reguły i dobre zwyczaje

Na prośbę słowackich kolegów zamieszczam poniżej apel podkomisji Tatry przy SHS James (odpowiednik naszego PZA). Mówiąc w skrócie taternicy słowaccy chcą wprowadzić pewne zasady dotyczące wytyczania nowych dróg, oraz obijania i wyceny dróg w Tatrach. Chcą także uporządkować istniejące drogi, stworzyć ich kompletną bazę. Prośbę tą kieruję do Polskiego Związku Alpinizmu i wszystkich Klubów Wysokogórskich.

Undefined

O obłędzie błędów czyli ich 'beznaczeniu' uwag kilka, oraz dygresja do podsumowania taternickiego lata 2015

Współpracując z periodykami o Tatrach piszących, o taternictwie wspominających, czytam też to co inni piszą, co treść tatrzańską tychże wypełnia. W pięknoduchostwie swoim, idealizmem podszytym, co pewien czas w oburzeniu świętym na błędy, mnie rzucające się w oczy, uwagę redaktorom i autorom zwracam, wierząc niezbicie że do poprawy świata się przyczyniam, sferę duchową Tatr oczyszczając.

Undefined

Tragiczne przereklamowanie, czyli o stronniczości bezstronnych

Internet pęka w szwach od tematycznych 'specjalistów' i wyznawców dowolnej idei. Na portalach społecznościowych, mnożą się strony miłośników tatrzańskości. Mimo tak olbrzymiej pojemności tego nowego pojęcia, niemal na każdej z tych stron można spotkać wątki nie mające nic wspólnego z 'ideą' tych stron. Poza chwaleniem siebie, pokazywaniem wszystkich swoich zainteresowań, niekoniecznie górskich, co rusz napotykamy spam wszelkiego autoramentu.

Undefined

Pages

Subscribe to Elektroniczna książka przejść taternickich i wyjść w góry RSS