Ogłoszenie

W związku z coraz częstszym stwierdzaniem naruszania praw autorskich i zamieszczaniem materiałów ze strony Tatr Przejścia bez podawania źródła ich pochodzenia, proszę przy wszelkich publikacjach umieszczać adnotację, skąd wykorzystywane informacje zostały zaczerpnięte.

Nedefinované

Przejście w Tatrach

 

Podpora iniciativy „Tatranské výstupy”

My, níže podepsaní, deklarujeme podporu a pomoc iniciativě „Tatranské výstupy” a to zejména:

Tvorbu databáze výstupů, dokumentujících horolezeckou činnost v celých Tatrach, jak polských, tak i slovenských s cílem vytvoření obrazu činnosti klubů, oddílů i jednotlivců. Tak, abychom dokázali zmapovat aktuální vývoj a úroveň horolezectví, jeskyňářství a skialpinismu v Tatrách.

Slovenčina

O tym co pisać a czego nie, czyli o sukcesach TPN na niwie taterniczej

W związku z niezrozumiałą polityką TPN, po przykrych doświadczeniach z cenzurowaniem tekstów, już po ostatecznej akceptacji przez autora, podjąłem decyzję o rezygnacji z pisania podsumowań sezonów taternickich dla kwartalnika 'TATRY'. Chcąc uniknąć sytuacji z lata 2016, gdy bez mojej wiedzy skrócono tekst podsumowania o akapity dotyczące przejść Głównej Grani Tatr, poprosiłem redakcję kwartalnika o mailowe zapewnienie mnie, iż w moim aktualnym podsumowaniu nie dojdzie ponownie do tak niecnego procederu:

Nedefinované

Główna Grań Tatr w stylu alpejskim

Główna Grań Tatr w stylu alpejskim

Z dużą przyjemnością mogę donieść o szczególnym przejściu Głównej Grani Tatr, którego dokonał Tadeusz Grzegorzewski w dniach 25.08-1.09.2016 roku. Nie piszę o rekordzie, bo tych jest nadmiar, lecz zwracam uwagę na styl przejścia, bowiem dopiero on staje się właściwym punktem odniesienia dla kolejnych powtórzeń i dla nowych 'rekordów'.

Nedefinované

Wspinaczka w Tatrach Wysokich - wskazówki, reguły i dobre zwyczaje

Na prośbę słowackich kolegów zamieszczam poniżej apel podkomisji Tatry przy SHS James (odpowiednik naszego PZA). Mówiąc w skrócie taternicy słowaccy chcą wprowadzić pewne zasady dotyczące wytyczania nowych dróg, oraz obijania i wyceny dróg w Tatrach. Chcą także uporządkować istniejące drogi, stworzyć ich kompletną bazę. Prośbę tą kieruję do Polskiego Związku Alpinizmu i wszystkich Klubów Wysokogórskich.

Nedefinované

O obłędzie błędów czyli ich 'beznaczeniu' uwag kilka, oraz dygresja do podsumowania taternickiego lata 2015

Współpracując z periodykami o Tatrach piszących, o taternictwie wspominających, czytam też to co inni piszą, co treść tatrzańską tychże wypełnia. W pięknoduchostwie swoim, idealizmem podszytym, co pewien czas w oburzeniu świętym na błędy, mnie rzucające się w oczy, uwagę redaktorom i autorom zwracam, wierząc niezbicie że do poprawy świata się przyczyniam, sferę duchową Tatr oczyszczając.

Nedefinované

Stránky

Subscribe to Elektroniczna książka przejść taternickich i wyjść w góry RSS